Treningi Boksu w Zielonej Górze

Chciałbyś poprawić swoją kondycję? Szukasz sportu, dzięki któremu nie tylko będziesz w stanie (w zdrowy sposób) dać upust skumulowanym emocjom, ale również wyrzeźbisz sylwetkę? Interesują Cię sztuki walki, ale dotąd nie miałeś okazji przekonać się na własnej skórze, czy to sport właśnie dla Ciebie?

To właśnie z myślą o ludziach takich jak Ty stworzyliśmy nowy punkt na mapie Zielonej Góry – Klub PEPE MMA! Miejsce, w którym każdy początkujący adept boksu może się sprawdzić i trenować pod okiem najlepszych z najlepszych. W naszej stajni czekają na Was m.in. Marcin Mencel, Bartosz Dobicki, Katarzyna Mencel oraz gościnne występy najsłynniejszych osobistości z polskiego świata boksu! 

U nas ciężka praca wiąże się z imponującymi efektami, dlatego jeśli należysz do grona osób, które napędza progres i lubisz dawać z siebie wszystko, a mierzenie się z własnymi słabościami dodatkowo Cię motywuje, to serdecznie zapraszamy Cię do naszego klubu. 

Zapomnij o monotonnych treningach i zadbaj o swoje zdrowie oraz lepsze samopoczucie! Twoim największym wrogiem jest brak wiary we własne możliwości i problemy ze skupieniem? Stocz z nim bokserską walkę w PEPE MMA i przekonaj się jak każdego dnia rośnie Twoja duma z siebie! 

Niezależnie od tego czy jesteś początkującym, czy tzw. starym wyjadaczem w PEPE MMA znajdzie się miejsce dla każdego, a dzięki programowi zajęć układanych przez naszą kadrę trenerską gwarantujemy, że z każdym treningiem satysfakcja towarzysząca Ci przy opuszczaniu sali będzie coraz większa. Naszą ofertę kierujemy również do Pań, bo doskonale wiemy, że określenie „słaba płeć” jest jedynie nic nieznaczącym frazesem. 

Dlaczego warto rozpocząć treningi bokserskie?

Ponieważ jest to doskonały sposób na poprawę koordynacji ruchowej!

W boksie liczy się dosłownie każdy krok, nie wspominając już o fakcie, jak istotne w tym przypadku jest maksymalne skoncentrowanie się na ruchach przeciwnika. To nie tylko wysiłek fizyczny, ale również umysłowy. Ponadto boks uczy szacunku i pokory oraz pozwala na upust emocji i pokonywanie własnych słabości. 

Boks – podstawy

Mianem boksu określa się walkę dwóch zawodników (bądź zawodniczek), która odbywa się na kwadratowym ringu. W walce jedynym dozwolonym ruchem są ataki pięści – zabronione są ciosy w głowę, uderzenia z łokcia, czy kolana. Można powiedzieć, że w tym przypadku słowa „Twój los jest w Twoich rękach”  jak najbardziej się sprawdzają i należy je sobie wziąć głęboko do serca zwłaszcza wówczas, gdy worek treningowy zamienimy na przeciwnika. Z początku boks traktowany był jako sport zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn, jednak z czasem stał się on dyscyplina bardzo chętnie uprawianą również przez kobiety. 

Początki dyscypliny

Jeśli chodzi o jego początki, po raz kolejny potwierdza się fakt, że klasyczne dzieła są niezastąpione i starożytnym cywilizacjom zawdzięczamy dużo więcej, niż mogłoby się nam wydawać – okazuje się bowiem, że jeden z najstarszych sportów świata znany (i praktykowany) był już w czasach starożytnych! 

Doceniono go już w okresie Starożytnego Egiptu, skąd następnie wyruszył na podbój całego świata – około 2000 lat p.n.e. na porządku dziennym były walki bokserskie mające miejsce na terenie Krety, a w późniejszych latach także w całej Starożytnej Grecji. Pochodzące z tamtego okresu rytony oraz freski prezentują ówczesnych bokserów w specjalnym ekwipunku, m.in. umieszczonych na głowie ochraniaczach (łudząco przypominających kaski, które obecnie noszą początkujący bokserzy) oraz rękawicach zakładanych jedynie na prawą rękę (gdyż lewa rzekomo miała służyć do odbijania ciosów). 

Zasady

Walki bokserskie odbywają się na ringu w kształcie kwadratu o bokach długości 4.3 m – 6.1 m (jeśli chodzi o zawodowców) bądź 4.9 m – 6.1 m (dla amatorów). W obu przypadkach o przepisowy przebieg spotkania dba wyznaczony arbiter znajdujący się bezpośrednio na ringu oraz tzw. sędzia punktowi, którzy zajmują pozycje poza ringiem – w zależności od charakteru walki ich liczba wynosi 3 (w walkach zawodowych) bądź 5 (w walkach amatorskich). 

Jeśli chodzi o czas trwania walki, w zdecydowanej większości przypadków walki trwają 12 rund, z których każda trwa 3 minuty, a pomiędzy kolejnymi rundami wyznaczone są jednominutowe przerwy. Walka bokserska może zakończyć się na 2 sposoby: poprzez nokaut (KO), który ma miejsce wówczas, gdy zawodnik upadnie na deski ringu i nie odda ciosu przez 10 sekund lub poprzez nokaut techniczny (TKO), kiedy to walka zostaje przerwana przez sędziego stwierdzającego kontuzję lub dużą przewagę u jednego z zawodników, bądź wówczas gdy zawodnik upadnie 3 razy podczas rundy. 

W boksie stosowane są następujące chwyty i pozycje obronne:

 • ciosy proste;
 • ciosy sierpowe;
 • ciosy z dołu (tzw.podbródkowe, haki);
 • odskoki;
 • odchylenia;
 • garda;
 • zakroki;   

Boks – akcesoria niezbędne do rozpoczęcia treningów 

Sama wola walki (oczywiście mowa tutaj o zdrowej rywalizacji) nie wystarczy! Choć bez wątpienia jest ona jak najbardziej pożądana. 

Aby rozpocząć treningi i dołączyć do wielomilionowego grona fanów boksu należy zadbać również o:

 • kask ochronny,
 • ochraniacze podbrzusza,
 • ochraniacze zębów i warg,
 • ułatwiające szybkie i gwałtowne ruchy buty,
 • komfortowy strój składający się ze spodenek i np. sportowego biustonosza,
 • rękawice bokserskie,
 • owijka.

Dzięki odpowiednio przygotowanemu ekwipunkowi będziesz miał pewność, że jesteś w pełni bezpieczny podczas walki nawet z najbardziej wymagającym przeciwnikiem.

W naszym klubie główny nacisk kładziemy na Boks pod MMA 

Chciałbyś dowiedzieć się w czym tkwi sekret skutecznych uników? Jakie pozycje, w których broni się stójki są najlepsze dla zawodników ćwiczących boks pod MMA? Chcesz ćwiczyć ciosy pod okiem prawdziwych ekspertów w tym temacie? 

Jako jeden z nielicznych klubów w Zielonej Górze oferujemy zajęcia łączące wszystko co najlepsze z obu tych dyscyplin. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszych trenerów, jesteśmy w stanie przekazać zawodnikom naszego klubu najważniejsze tajniki boksu w MMA, który znacząco odbiega od powszechnie znanych zasad panujących w tradycyjnych wersjach tych dyscyplin. Jeśli lubisz nowości, wytrwale dążysz do wyznaczonego celu, to z pewnością pokochasz te zajęcia. 

Dlaczego warto zacząć uprawiać boks? – wpływ boksu na zdrowie 

Utrata zbędnych kilogramów, to jeszcze nie wszystkie zalety, jakie gwarantuje boks. Ma on bowie m do zaoferowania znacznie więcej! 

Uprawiając boks: 

 •  Poprawisz swoją kondycję fizyczną oraz psychiczną – Twoje ciało stanie się bardziej odporne na wszelkie urazy, a Ty schodząc z ringu będziesz czuł (bądź czuła) się jak prawdziwy, zmotywowany do dalszego działania zwycięzca;
 •  Wyładujesz stres i napięcie – o tym jak stresujące mogą być codzienne obowiązki nie trzeba nikomu przypominać, dlatego jeśli szukasz sposobu na odreagowanie stresu w pracy, na studiach czy w szkole, to nasze gruszki oraz worki treningowe już na Ciebie czekają!
 •  Nauczysz się kontrolować emocje – jest to sport bardzo często wybierany przez osoby, które mają problem z własnymi emocjami. Jeśli należysz do grona temperamentnych i wybuchowych osób, to z pewnością boks będzie skutecznych sposobem na wyzbycie się ciśnienia. 
 •  Poprawisz swoją koncentrację – jeden nieprzemyślany ruch i leżysz? Podczas pierwszych treningów, to całkiem prawdopodobne. Jednak z czasem przyzwyczaisz się do tego, że boks wymaga stałego utrzymania koncentracji i bycia gotowym na ruchy przeciwnika. Trzymaj gardę i się nie poddawaj! 
 •  Nauczysz się pokory i szacunku – treningi sprawią, że nauczysz się dążyć do wyznaczonego celu pomimo przeciwności losu i staniesz się zdecydowanie bardziej cierpliwy. W boksie wymarzone rezultaty wymagają czasu i konsekwencji w działaniu. 
 •  Wyrzeźbisz ciało – dzięki treningom będziesz w stanie szybciej wyrzeźbić swoje ciało i zapomnisz o tym, że kiedykolwiek miałeś jakieś nadprogramowe kilogramy. Regularne wykonywanie ćwiczeń pomoże Ci spalić setki kalorii. 
 •  Nawiążesz nowe znajomości z osobami, które mają podobne zainteresowania – grupy liczą zazwyczaj ok. 10 – 15 osób, w takim gronie, które wręcz nasycone jest pasją i motywacją łatwo znaleźć osoby, które nadają na tych samych falach, a niejedna już znajomość z sali treningowej zamieniła się w wieloletnią przyjaźń. 
 •  Zyskasz nowe hobby – boks to świetny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Zamień więc kanapę na salę treningową i przekonaj się jak z dnia na dzień zmienia się Twoje samopoczucie!