Treningi MMA w Zielonej Górze

Treningi MMA w Zielonej Górze są dla każdego, kto chce rozwinąć swoje umiejętności walki. Ograniczeniem nie jest wzrost, waga czy płeć. Nie trzeba mieć również doświadczenia w sztukach walki, aby rozpocząć swoją przygodę z MMA. W naszym klubie, nauka przeprowadzana jest na specjalistycznych matach, które znacząco minimalizują ryzyko uszkodzenia ciała. W trakcie treningów zwracamy uwagę także na ćwiczenia rozciągające, które pomagają uniknąć kontuzji. W klubie PEPE MMA zatrudniamy jedynie profesjonalnych trenerów, dzięki zadbają nie tylko o dobre efekty treningów, ale także Wasze bezpieczeństwo. Dlaczego warto zacząć trenować właśnie MMA? Przede wszystkim MMA umożliwia poznanie wielu technik sztuk walki, w przeciwieństwie do judo, karate czy boksu. Jest to więc idealna dyscyplina dla osób niezdecydowanych, którzy cenią sobie różne techniki. Nie musimy ograniczać się do jednej dyscypliny, dzięki czemu MMA daje o wiele większe możliwości rozwoju. Pojedynki zawodników MMA Zielona Góra są bardzo widowiskowe, dostarczają wielu ludziom ciekawej rozrywki, trenując tę sztukę walki z pewnością zaimponujemy znajomym. Warto podkreślić także to, iż trenując ten właśnie sport można wyrzeźbić atrakcyjną, sportową sylwetkę. Uzyskamy więc duże i silne mięśnie. Należy pamiętać jedynie o regularnych treningach, a zwiększymy swoją siłę i wytrzymałość i uzyskamy wymarzony wygląd. Takie treningi wpłyną nie tylko na nasze ciało, ale także na psychikę, zwiększając samoocenę. MMA to świetna propozycja dla wszystkich osób, chcących wpłynąć pozytywnie na swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, a do tego chcą poznać różnorodne techniki walki. W MMA nie ma nudy!

MMA podstawy

MMA (mixed martial arts) jest to walka wręcz, obejmująca szeroki zakres technik. W tym sporcie walki możemy zastosować większość uderzeń i chwytów, wywodzących się z innych stylów walki. Zasady MMA są bardzo proste, a ryzyko obrażeń ciała niskie. Dzięki treningowi przygotujemy się do walki w sposób wszechstronny, w pozycji stojącej oraz leżącej. W MMA stosuje się mieszankę stylów jujitsu, judo czy boksu. MMA to dyscyplina doskonale przygotowująca na niespodziewany atak, jest swego rodzaju odzwierciedleniem ulicznego pojedynku. 

Historia MMA

Historia MMA sięga czasów starożytności, kiedyś taka forma sztuki walki znana była pod nazwą „pankration”. Dyscyplina ta wywodzi się ze starożytnej Grecji, wówczas była ona połączeniem boksu oraz zapasów. W 648 roku p.n.e. została włączona do listy dyscyplin igrzysk olimpijskich. Aktualne MMA miało okazję do rozwinięcia się dzięki turniejowi brazylijskiemu, o nazwie „vale tudo” w latach 20-tych i japońskiemu „kakutougi” w latach 70-tych. Pierwszy turnie MMA został zorganizowany w Stanach Zjednoczonych w roku 1993, nosił on wówczas nazwę UFC 1. Najbardziej znanymi ówczesnymi organizacjami wspierającymi MMA są Bellator MMA, Ultimate Fighting Championschip czy polskie KSW.

Zasady MMA

Pomimo tego, iż te mieszane sztuki walki umożliwiają stosowanie wszystkich technik, jednak mają zasady, które należy przestrzegać. Zabronione są przede wszystkim, wszelkie zachowania, zagrażające w sposób bezpośredni zdrowiu i życiu zawodników. W MMA nie wolno wkładać palców w oczy i nos, gryźć, atakować genitalia i uderzać w kręgosłup. Dozwolone są za to rzuty, duszenie, dzwignie, uderzenia pięściami, kopnięcia. Nie można również kopać leżącego. Walkę wygrywa osoba, która zmusi przeciwnika do poddania się albo go znokautuje. Jeśli nie nastąpi żadna taka sytuacja, wówczas to sędziowie rozstrzygną zwycięskiego zawodnika, przyznając punkty.

 MMA co potrzebne żeby zacząć trenować

1. Odpowiedni strój

Podstawowym elementem ekwipunku jest oczywiście strój. Zarówno koszulka jak i spodnie, powinny być wykonane z elastycznego materiału, pozwalającemu skórze oddychać. Dzięki właściwemu strojowi, ruchy nie będą skrępowane, będziemy czuć się komfortowo, co umożliwi nam swobodny trening lub walkę.

2. Rękawice do MMA

Rękawice są niezbędne w trakcie ćwiczeń MMA. Dostępne są rękawice sparingowe, wyposażone w dużą ilość piankowego wypełnienia, minimalizujące siłę ciosów oraz rękawice do ćwiczenia ciosów, które są nieco lżejsze.

3. Taśmy

Zanim założymy rękawice, musimy dokładnie obwiązać nadgarstki przy użyciu bandaży. Zadaniem materiały jest ustabilizowanie pozycji nadgarstka, oprócz tego wchłaniają one pot z dłoni.

4. Ochraniacze

Należy zakupić przede wszystkich ochraniacz na szczękę, co pozwoli na uniknięcie urazów w trakcie sparingu. W późniejszym czasie warto również dokupić ochraniacze na piszczele, krocze oraz kask sparingowy. 

5. Inne akcesoria

Po udanym treningu konieczny będzie oczywiście prysznic. Nie należy więc zapominać o takich elementach ekwipunku jak: ręcznik, klapki i kosmetyki.

Wpływ MMA na zdrowie oraz rozwój osobisty

MMA ma wpływ na całe ciało, nie tylko na mięśnie. W przeciwieństwie od innych ćwiczeń, ma pozytywny wpływ nie tylko na cardio, ale także na siłę. Regularny trening MMA jest w stanie zaoferować nam wiele więcej, jeśli chodzi o ogólny rozwój. Co jeszcze da nam trening w klubie PEPE MMA?

Zbuduje siłę

Wszystkie osoby ćwiczące tę sztukę walki, zauważają u siebie przede wszystkim zwiększoną siłę. Trening MMA jest główni wybierany właśnie ze względu na widoczne poprawienie siły funkcjonalnej.

Poprawi koordynację

W trakcie walki MMA istotna est szybka ocena wielu aspektów (czas, dystans), żeby móc zadać, a także uniknąć wyprowadzonych od przeciwnika ciosów. Niezbędna jest właściwa koordynacja rąk oraz nóg. Za wyprowadzony cios, nie jest odpowiedzialna tylko i wyłącznie ręka tak jak ma to miejsce np w boksie.

Wpłynie na elastyczność ciała

MMA tak samo jak w przypadku innych sportów walki, wpływa na polepszenia elastyczności ciała, która jest niezmiernie ważna dla osób młodych czy tych starszych. Dzięki niej unikniemy urazów (złamania, naciągnięte mięśnie), a także zmniejszymy nasze problemy z mobilnością. Dobra elastyczność ciała, pomaga także w codziennym życiu. Trening MMA wpływa przede wszystkim na koordynację ruchową.

Zwiększy wytrzymałość

Wytrzymałość jest niezwykle istotna w MMA. Wpływają na nią zwłaszcza treningi cardio, w których możemy boksować, biegać, skakać na skakance czy ćwiczyć z workiem treningowym.

Poprawi nasze samopoczucie

Już po kilku tygodniach treningów w klubie PEPE MMA, poczujemy się dużo lepiej. To bardzo istotna zaleta treningów tego rodzaju. Nauczymy się także zdrowej rywalizacji, zaczniemy zdobywać nowe umiejętności, co da nam jeszcze więcej satysfakcji. Wzrośnie także nasz poziom energii, będziemy lepiej spali. Komfortowy i długi sen, wpłynie korzystnie na nasze samopoczucie, dzięki sporej dawce energii będziemy jeszcze bardziej przykładać się do ćwiczeń.

Wymodeluje sylwetkę

Tenind MMA to doskonała propozycja, dla osób które chcą w sposób wszechstronny wpłynąć na swoje ciało, ale także dla osób chcących wymodelować jego konkretną część. Trening umożliwia również skupienie się tylko i wyłącznie na dane partii ciała. Trener pomoże wówczas ustalić, efektowny plan treningowy.

Pozytywnie wpłynie na zdrowie psychiczne

Dzięki treningowym MMA rozładujemy także swoją energię, negatywne emocje. Staniemy się bardzie spokojni i skoncentrowani. Nowo zdobyte umiejętności znacznie zwiększą pewność siebie co praktycznie zawsze przydaje się w życiu osobistym i zawodowym – nie tylko na macie czy ringu!

Poprawi samodyscyplinę

Trenowanie MMA wpływa również na lepszą samodyscyplinę. Musimy bowiem ćwiczyć w sposób regularny, aby nauczyć się nowych technik, wyprowadzania danych ciosów. Samodyscyplina jest kluczowa nie tylko w codziennym treningu, ale także w naszym życiu. Rozwijanie tej umiejętności nie jest łatwe, w szczególności dla młodych osób, jednakże ta sztuka walki nam w tym pomoże. Samodyscyplina pomaga w osiągnięciu zamierzonych celów, zawodowych czy osobistych, jest więc to pożądana umiejętność, którą warto z pewnością zdobyć.

Oraz przede wszystkim nauczy obrony

MMA pomaga nauczyć się samoobrony, w trakcie niespodziewanych sytuacji. Techniki używane w trakcie treningów mogą kiedyś uratować nam, albo naszym bliskim życie.

Trening MMA w woj. lubuskim niesie ze sobą wiele korzyści, fizycznych oraz psychicznych. Warto przy nim pamiętać, przede wszystkim o zachowaniu odpowiedniej ostrożności. Jeśli chcesz wpłynąć pozytywnie na swoje zdrowie, zyskać pewność siebie i rozpocząć swoją przygodę właśnie z MMA, zapisz się do naszego klubu PEPE MMA.